2015 m. gegužės 1 d., penktadienis

Besivaikant “ilgai ir laimingai gyveno”


Tai skamba labai romantiškai. Likimas sujungs mane su tuo žmogumi, su kuriuo užsimegs nenutrūkstamas ryšys. Ir visa ko man reikia – surasti tą žmogų, ir tada beregint mus ištiks nesibaigianti palaima. Ir kai tik mudu paskęsim vienas kito glėbyje, praeityje liks visi galvos skausmai ir visos problemos….
Visuomenę yra apsėdusi Giminingos Sielos Paieškos manija. Joje skęsta vienišiai, Holivudo turčiai ir vilties netekusios sutuoktinių poros, kurios dėl to apleidžia puikiai veikiančias santuokas. Tačiau tiesa yra tokia, kad Giminingos Sielos Paieška yra labiau fantazija, nei realybė, todėl to besivaikantys žmonės kur kas dažniau patirs nusivylimą ir skausmą, nei taip geidžiamą tobulos ir nesibaigiančios meilės ekstazę.
Giminingos Sielos Paieška duoda suprasti, kad sėkmingų santykių palaikymas yra labai lengvas – tereikia surasti tinkamą asmenį ir tada patirsi nesibaigiančią laimę.  Tačiau jokie realūs santykiai  negali išlikti ilgai, jei nebus aktyvaus investavimo ir sąmoningo pasiaukojimo, nes tikra meilė yra davimas, o ne gavimas.
Kai santykiai neišvengiamai atneša mums nusivylimą ir tampa neatsparūs, vėl suaktyvėja Giminingos Sielos Paieška. Tada mes ištariame: “tai ne mano kaltė, aš tiesiog pasirinkau ne tą asmenį”.
Giminingos Sielos Paieška mums teigia, kad iš kito asmens aš laukiu, kad jis man būtų “viskuo”. Žmonės tikisi, kad Gimininga Siela turėtų atsiliepti į visus jų poreikius – būti geriausiu draugu, idealiu meilužiu, praeities žaizdų gydytoju, pasišventusi ir džiugi jų asmeninio augimo paramos komanda, bet kurio užsiėmimo kompanjonu, intelektualiai, fiziškai ir socialiai lygiaverčiu partneriu. Iš tikro tai yra visiškai neįmanomo darbo aprašymas ir kvailas košmaras tiems, kurie mano, jog gali tai išpildyti.
Tikintieji Gimininga Siela nori pernelyg greitai patekti į tobulos santuokos perspektyvą ar bent jau turėti tobulai normalią santuoką, todėl tobulai klysta, kad kažkur yra tas “vienintelis”.
Nusileiskite į realybę ir atidėkite į šoną Giminingos Sielos fantazijas. Pradėkite gyventi tuose santykiuose, kurie yra, o ne tuose, kurių trokštate, kaip niekad nepasiekiamos žvaigždės.

Komentarų nėra: