2017 m. gegužės 1 d., pirmadienis

Ar seksas būtinas laimingoje santuokoje?Kartais poros susiginčija, ar tikrai reikia sekso, kad santuoka būtų laiminga. Ypatingai, jei jie jau laimingai gyvena ir be sekso. Patyrinėkime, kodėl seksas yra būtinas laimingoje santuokoje.

Porų konsultantai savo praktikoje nuolat susitinka su sutuoktiniais, kurie turi problemų lytiniame gyvenime.  Visos istorijos yra skirtingos, bet dauguma iš jų sukasi apie vieną ir tą patį: jis nori daugiau sekso, o ji – ne. Jis sako, kad seksas jam reikalingas, kad pasijustų artimesnis, o ji stebisi, kodėl jam neužtenka apsikabimų ir prisiglaudimų, kurių tiek daug ji jam teikia namie. Ji sako, kad turi pasijusti artima, kad galėtų mylėtis, o jis stebisi, kodėl seksas jai nepadeda taip pasijusti.

Vakare ji nemato, kad seksas jam yra būtinas. Juk yra tiek daug dalykų, kuriuos jie gali nuveikti kaip pora, kas gali jų santykius pakelti į naują lygį, tai kodėl prioritetas turi būti teikiamas seksui? Kažkuriuo metu ji ima stebėtis, kas su ja negerai, - juk ji nenori sekso, o jis stebisi savimi – kodėl jis taip nori mylėtis? Gal tai nenormalu?

Taip pora ima skęsti įtarinėdami save ir vienas kitą, jie patiria vis didesnes frustracijas ir kaskart vis labiau tolsta. Tad nenuostabu, kodėl tiek daug porų ir ypatingai moterys ima manyti, kad seksas nėra būtinas, kad santuoka būtų laiminga. Nes jis sukelia tik problemas. Ir jei jie išmoks apsieiti be sekso, problema bus išspręsta.
 
•    Seksas yra gyvybiškai svarbus santuokai

Seksas yra vienintelis dalykas, kuriuo daliniesi su savo sutuoktiniu ir nesidalini su niekuo kitu. Jis daro mus sutuoktiniais, o ne sugyventiniais. Ir tai yra gyvybinė santuokos dalis.
Seksas ne tik išskiria jus iš sugyventinių, bet reikalauja ir gilesnio bendravimo lygio, tokio, kurio negalite turėti su bet kuo. Seksas reikalauja, kad kalbėtumėtės apie intymius ir emocinius dalykus. Pavyzdžiui, jei norite turėti autentišką intymią patirtį, turite pasakyti sutuoktiniui, kur jūs norite būti liečiamas/liečiama ir pageidauti konkrečių dalykų. Todėl tai pareikalaus tokio pasitikėjimo vienas kitu, kokio neturėjote su niekuo kitu. Kalbėdami apie lytinius pageidavimus ir pasitarnavimus atverkite savo pažeidžiamumą. Rodykite gilų pasitikėjimą, kad sutuoktinis galėtų atsiliepti be nuteisimo ar vertinimo. 
 
•    Seksas sukuria aistrą ir unikalų ryšį

Galimybė kalbėtis su sutuoktiniu per savo pažeidžiamumą  ir intymumą sukuria unikalų ryšį, kurio neįmanoma užmegzti kitokiu, nei lytiniu būdu. Toks intymumas ir fiziniai prisilietimai atneša į jūsų santykius aistrą. Tai žinia jūsų sutuoktiniui, kad jame matote daugiau nei draugą. Jūs galvojate, kad jūsų santykiai yra kur kas gilesni. Šis unikalus meilužių ryšys rezonuoja, sukelia aistrą ir romantikos jausmą. To neįmanoma pasiekti kitokiu nei lytiniu būdu.

Kai poros ateina į konsultacijas ir atskleidžia lytines problemas, jie neretai nustemba, kad nereaguojama į technikas ar kiek kartų per savaitę jie mylisi. Visai nesvarbu ar jie mylisi du kartus ar dešimt kartų per savaitę. Kur kas svarbiau, kad seksas taptų inymiu ir jų abiejų patirtis apjungiančiu būdu. Jei to nėra, santuoka yra nelaiminga. Tad vietoj to, kad ginčytis  ir tolti vienas nuo kito, poros turi išmokti bendrauti ir kalbėtis apie seksą. Taip pat jie turi būti atviri savo sutuoktinio poreikiams, norams ir jausmams. Tai ne vien gero sekso, bet ir didingos santuokos patarimas.

Komentarų nėra: