2015 m. liepos 16 d., ketvirtadienis

Ar tu ištekėjai už vyro – vaiko?Ką daryti, jei tavo vyras nenori suaugti   
Dr. Juli Slattery
Jo ūgis – 180 cm, jis stambus ir gali įbauginti bet kurį žmogų, tačiau vis dar elgiasi kaip15-metis. Jis ištisas valandas žaidžia kompiuterinius žaidimus, jis nesugeba nuspręsti ir įniršta, jei kas darosi ne taip, kaip jis nori. Ar toks tavo vyras? Jei taip, nesi vieniša. 
Panašu, kad vis dažniau jaunos moterys susiranda sau tokius vyrus, kurie yra panašūs į paauglius. Tokia tendencija turi daugybę priežasčių ir galbūt kada nors ateityje panagrinėsime jas atskirame straipsnyje. O dabar nepaisant to, kaip atsidūrėte šioje padėtyje, turime atsakyti į klausimą: Ką daryti, jei tavo vyras nenori suaugti?
Daugybei moterų tai yra didžiausioji santuokos krizė. Todėl teisingas atsakymas padės naujus pagrindus sveikam intymumui, o jei atsakymas bus klaidingas, jis nuves santykius į pražūtį.

Berniukas susitinka mergaitę  

Šios santuokinės problemos sprendimas prasideda nuo pripažinimo, kad tavo vyras nėra vienintelis, kuriam reikia suaugti. Taip, tu gali parodyti šimtus kelių, kuomet esi atsakingesnė ir brandesnė nei jis. Jei nusivylimas gali būti pateisinamas, jis tuo pačiu parodo ir tavo nebrandą. Man tai žinoma, nes aš pati ten buvau.
Kai mes abu susituokėme, paaiškėjo, kad esu brandesnė, nei jis. Aš turėjau tikslą, žinojau, ko noriu iš gyvenimo ir buvau krikščionė ilgiau negu jis. Kad ir kaip man patiko jo požiūris į gyvenimą tuo metu, kai mes susitikinėjome, po vestuvių ėmiau dėl to jaudintis ir nerimauti. Vidiniuose dialoguose įtikinėjau save, kad turiu būti rimtesnė ir atsakingesnė. Prisimenu vieną epizodą iš ankstyvųjų mūsų santuokos metų.
Mes gyvenome dviejų aukštų name. Sutarėme, kad šeštadieniais kartu valysime namus – jis antrąjį, aš – pirmąjį aukštą. Ir štai atėjo šeštadienis. Po pusryčių susirinkau viską, kas reikalinga valymui ir ėmiausi savo dalies. Maikas įsijungė televizorių. Po to, kai aš jau baigiau savo darbo dalį, jis nusprendė pabėgioti… po to – suvalgyti priešpiečius… ir snustelti. Slinko valandos ir aš ėmiau pykti. Apie 9 vakaro jaučiausi visiškai teisi, kai pasiėmusi valymo įrangą pakilua į antrą aukštą ir pradėjau darbą. Be bejo viskas vyko garsiai – dūsavimai ir durų trankymas. Norėjau, kad mano vyras suprastų, kokią kankinę jis vedė. Buvau taip ant jo įsiutusi, kad tą naktį miegojau svetainėje. Sekantį rytą jis nusileido laiptais ir pasišaipė iš to, kad nepatogiai guliu ant sofos: “O aš puikiai išsimiegojau!”. Mane tai pribaigė.
Kelias savaites mano sąmonėje išliko šis namų ruošos epizodas. Aš supratau, kad suaugti turi ne vien mano vyras – pati kontroliuoju ir manipuliuoju juo taip, kad verčiu jį atsakyti pasyviai-agresyviu užsispyrimu.
Tiesą pasakius mes visi nešiojamės savyje savavališką, savanaudišką ir nuodėmingą vaiką. Mes galime būti rafinuoti ir įmantrūs, kai reikalaujame, kad elgtųsi taip, kaip mes norime. Bet nuodėmė yra bjauri nepaisant to, kokiu būdu išreiškiama. Nesiūlau tau nuliūsti, jei tavo vyras atsisako imtis darbo ar atsakomybės. Noriu pasakyti, kad “teisingas” mano požiūris problemą tik užaštrina.
Tu esi tas asmuo, kuris gali pakviesti savo vyrą į autentiškus santykius ir suaugusiųjų gyvenimą.
Taip, tai senas geras “išsiritink rąstą iš savo akies”. Tu ištekėjai už vyro, kuris vis dar turi „berniuką“ savyje. Ir jis vedė moterį, kuri dar labai ir labai „maža mergaitė“. Man jau 45. Ir nesvarbu, ką sako raukšlelės apie mano akis, aš vis dar kupina nebrandos ir savanaudiškumo. Tai primena man, kad esu reikalinga Dievo ir savo vyro malonės.
Bet jis duoda dar didesnę malonę, ir todėl sakoma: Dievas priešinasi išpuikėliams, o nuolankiesiems teikia malonę.(Jok 4:6).

Suprasti brandos sulėtėjimą

Kodėl vyrams tokios svarbios futbolo ar krepšinio varžybos? Ką jis gauna iš pasaulio žaisdamas kompiuterinius žaidimus? Kodėl tu negali sudominti jo realiu gyvenimu, realiais santykiais ir realiu darbu?
Gali būti, kad perdedu, bet aš manau, kad pačiame dugne slypi baimė. Art tu žinai, kad tavo vyras bijo nesėkmės?
Prisimenu mano tėvo pasakojimą. Jam buvo 12 metų, kai jis persikėlė į Ohajo valstijos Bruklino miestą. Tėvai stokojo pinigų, bet visgi įstengė nupirkti jam beisbolo pirštinę, kad galėtų žaisti su gatvės lygoje ir susipažinti su kaimynų vaikais. Netrukus jis jau žaidė miesto varžybose, kur atėjo ir tėvai, kad palaikytų jį ir komandą. Devintajame kėlinyje mano tėvo komanda buvo priekyje per vieną bėgimą. Ir visa, ką reikėjo padaryti – užbaigti tą kėlinį. Mano tėvas jau niekada gyvenime nepamiršo to pažeminimo, kai nepagavo kamuoliuko ir šis nukrito ant žemės. Laimėjo kita komanda. Ir jo tėvai neapkabino ir net nepasakė paguodžiančio žodžio. Jis buvo paliktas vienas su savo nesėkme.
Aš tikiu, kad kiekvienas vyras savyje nešiojasi 12-metį berniuką, kuris turi tokias pačias baimes, kurias patyrė mano tėvas. Nepriklausomai nuo to kokias viltis kelias jo paties “herojaus” įvaizdis, nepasitikėjimas savimi ir nesėkmės baimė erzina kiekvieną jauną žmogų.
Video žaidimai ir kompiuterinis futbolas siūlo “saugesnį” kelią tapti šlovinguoju herojumi. Virtualus pasaulis siūlo nuotykius be rizikos. Tik problema tame, kad virtualus pasaulis nėra realybė ir visi laimėjimai tėra iliuzija. Realiame pasaulyje tavo vyras gali būti atstumtas, pažemintas ir parodyta jo nesėkmė. Virtualios sėkmės neduoda nieko nei santykiams, nei darbui, nei lyderystei. Ir dar blogiau yra tuo, kad daugybė jaunų vyrų neturi tėvų ar mokytojų, kurie išmokytų juos vyriškumo.

Berniuko ugdymas kuriant vyrą

1986 metais Dr. Daniel Levinson parašė klasikinę knygą Seasons of a Man’s Life (Vyro gyvenimo tarpsniai). Jis padarė išvadą, kad pilnatviškam vyri gyvenimui reikia trijų dalykų: svajonės, juo tikinčios žmonos ir mokytojo, kuris parodys jam kelią. Dr. Levinson išvados tinka ir šių dienų vyrui.
Tavo vyras nesėkmės prieš tave bijo labiau, nei “praleisti įvartį”.
Mano drauge, aš žinau, kad dažnai tu jauti frustraciją dėl savo vyri nebrandos, bet kur kas svarbiau yra suprasti, kad tu pati esi jam pats svarbiausias dalykas – nesvarbu bręsta jis ar ne. Tu esi vienintelis asmuo, kuris gali pakviesti savo vyrą į autentiškus santykius ir suaugusiųjų gyvenimą. Nes tavo vyras nesėkmės prieš tave bijo labiau, nei “praleisti įvartį”.
Būdama jo žmona, esi įpareigota švelniai apginti savo vyro pažeidžiamumą ir tuo pačiu pažadinti jo jėgą. Tai skamba komplikuotai, bet tai įgyvendinama diena po dienos, akimirka po akimirkos, kaskart pasirenkant ką apie jį galvoti, kaip melstis už jį ir kaip jam atsiliepti.
Geroji naujiena yra ta, kad nesi pirmoji moteris, kuriai tenka iššūkis sukurti „vyrą“ tavo vyre. Aš mačiau daug išmintingų moterų iš kurių mokiausi savo santuokos meno. Aš išmokau kada reikia atsitraukti, kada – padrąsinti ir kada – konfrontuoti.
Aš myliu tą vyrą, kuriuo tampa mano sutuoktinis. Ir man kelia juoką tos mūsų frustracijos, kurios buvo prieš 20 metų. Aš nei akimirkos nesigailiu dėl to sunkaus darbo, kai teko ieškoti Dievo išminties, malšinti mano puikybę ir kurti tą vyrą, kuris su kiekviena diena vis labiau mane myli.

Komentarų nėra: