2012 m. birželio 28 d., ketvirtadienis

Turistai į Mėnulį skris su senomis šnipinėjimo kapsulėmis


Britanijos kompanija „Excalibur Almaz“ ketina jau 2015 metais surengti turistinius skrydžius į Mėnulį. Skrydžio kaina – 150 milijonų dolerių. Turistai bus skraidinami senos konstrukcijos sovietinėmis orbitinėmis stotimis, kurios anksčiau buvo skirtos šnipinėjimui. Apie tai rašo anglų „The Daily Mail“.
Britų firma žada panaudoti dvi sovietines orbitines stotis „Almaz“, kurios buvo sukurtos aštuntajame dešimtmetyje ir atliko kosminę žvalgybą. Jos bus perdarytos ir aprūpintos naujais varikliais, kas užtikrins tolimas kosmines keliones. Turistai galės patogiai įsitaisyti 90-ies kubinių metrų gyvenamojoje erdvėje, o speciali kapsulė patikimai apsaugos nuo kosminės spinduliuotės.
Išsilaipinimui bus naudojami keturi kosminiai aparatai, kuriuose tilps po tris žmones. Kiekvienas aparatas galės atlikti 15 skrydžių, o senų „Almaz“ eksploatacijos terminas – 15 metų. Į kosmosą iš Baikonūro kosmodromo jas iškels galingos raketos-nešėjos „Proton“.
Planuojama, kad pradžioje turistai apskries Mėnulį ir pasuks atgal į Žemę. Didžiąją kelio dalį erdvėlaivį valdys borto kompiuteriai. Firma apsiima apmokyti turistus ir suteikti jiems tuos įgūdžius, kurie bus reikalingi tokioje kosminėje kelionėje.
Jei „Excalibur Almaz“ įvykdytų savo planą, ji taptų pirmąja, kuri nuskraidins žmogų į Mėnulį po paskutinio skrydžio 1972 metais. Kompanija žada 2015 – 2025 metais surengti iki 30 tokių ekspedicijų.
Londone surengtoje kosminio turizmo konferencijoje „Excalibur Almaz“ steigėjas ir vykdantysis direktorius Art Dula pareiškė, kad jo firma „yra pasirengusi pardavinėti bilietus“. Svarbiausia, ko reikalaujama iš norinčių patekti į Mėnulį – aukštas fizinio ir protinio darbingumo lygis.
Art Dula pabrėžė, kad patys skrydžiai peržengia tradicinę „kosminio turizmo“ sąvoką. Tai bus labiau panašu į „privačią ekspediciją“ – papildė jis ir pabrėžė, jog „Excalibur Almaz“ turi galimybes išsiųsti kosmines ekspedicijas toliau, negu bet kas. „Excalibur Almaz“ flotilės erdvėlaiviai jau yra išbandyti realaus kosminio skrydžio sąlygomis ir tai yra faktas, o ne fikcija.

Komentarų nėra: